Kamion naložený novými auty dostal smyk, škoda přesahuje sedm milionů

  10:16
Na Náchodsku v pondělí havaroval kamion převážející nová osobní auta a malé dodávky. Podle policistů nejspíš řidič ve vysoké rychlosti nezvládl zatáčku a dostal smyk.

Nehoda kamionu u Vysokova na Náchodsku. (13. 6. 2022) | foto: HZS KHK

Nehoda se stala na silnici první třídy číslo 33 u obce Vysokov v pondělí v pět hodin odpoledne.

„Podle prvotních informací řidič nákladního vozidla jedoucí ve směru od Náchoda na Českou Skalici zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a před průjezdem pravotočivé zatáčky dostal smyk,“ upřesnila policejní mluvčí Lucie Konečná.

S plně naloženým kamionem vyjel šofér za pravou krajnici a narazil do betonových svodidel, která soupravu odhodila zpět na silnici a dál do protisměru, až skončil v betonových svodidlech za levou krajnicí.

Silnici zablokoval na čtyři hodiny

„Souprava tak zabírala celou šíři pozemní komunikace, ta byla plně průjezdná až po čtyřech hodinách. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda byla odhadnuta na více než sedm milionů korun,“ uvedla Konečná.

K události spěchali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují. „Jednotky zabezpečily místo zásahu a zkontrolovaly, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Poškozená vozidla musela naložit odtahová služba,“ uvedli k nehodě hasiči.

Autor: