Silnici u Trutnova zavřela nehoda tří aut, převrácený kamion museli vyprostit

  10:32,  aktualizováno  22. března 15:10
Kamion, dodávka a osobní auto havarovaly ráno na silnici I/37 u Stříteže na Trutnovsku. Řidička osobáku utrpěla zranění a sanita ji převezla do trutnovské nemocnice. Převrácený kamion bylo nutné vyprostit, kvůli tomu byla silnice dopoledne zavřená.

Nehoda kamionu, dodávky a osobního vozu u Stříteže na Trutnovsku (21. března 2024) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Nehoda se stala kolem 5:20 asi pět kilometrů od Trutnova, a to mezi Stříteží a Novým Rokytníkem poblíž odbočky na Studenec.

„U řidičů jsme alkohol nezjistili, příčinu nehody kamionu, dodávky a osobního auta šetří trutnovský dopravní inspektorát,“ uvedla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

Hasiči hydraulickým zařízením vyprostili ženu zaklíněnou v zdemolovaném osobním autě.

„Řidička osobního auta byla při příjezdu naší posádky při vědomí a komunikovala. Vzhledem k mechanismu úrazu jsme ji přepravili k vyšetření na chirurgii do spádové nemocnice v Trutnově,“ řekla mluvčí krajských zdravotnických záchranářů Lucie Hanušová.

Kamion ležel na boku mimo silnici. Policie tam spustila kyvadlový provoz od 8:10, kvůli příjezdu těžké techniky však po 9. hodině hlavní tah znovu zavřela od Výšinky po Bojiště. Vyprošťování zabralo podle policejní mluvčí téměř tři hodiny. Policisté obnovili provoz těsně před polednem.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: