Auto přeletělo mostek, hasiči vystříhali ženu zaklíněnou pod traverzou

  12:20
Mladá žena se vážně zranila při dopravní nehodě u Bílého Újezdu na Rychnovsku. Auto s tříčlennou posádkou havarovalo mimo silnici, narazilo do mostku, převrátilo se a zůstalo vzpříčené za ním. Hasiči museli ženu složitě vyprošťovat, přiletěl pro ni vrtulník.

Mezi Hroškou a Trnovem na Rychnovsku havaroval vůz (15. 9. 2020). | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Ford Focus boural v úterý po půl třetí odpoledne na silnici z Hrošky do Trnova v mírné zatáčce těsně za křižovatkou. Když na místo dorazili profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolníci ze Solnice, dva muži byli už z auta venku. Ženu však bylo nutné vyprostit.

„Vyproštění bylo technicky náročné, zraněná osoba byla zaklíněna mezi traverzou a střechou vozidla,“ uvedla mluvčí hradeckých krajských hasičů Martina Götzová.

„Už během vyprošťování zdravotničtí záchranáři poskytovali vážně zraněné ženě neodkladnou péči. Poté jsme ji připravili na transport vrtulníkem, zafixovali, provedli potřebné úkony. Ve stabilizovaném stavu jsme ji předali do hradecké fakultní nemocnice,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Zdravotníci také na místě ošetřili oba muže, jejich převoz do nemocnice nebyl nutný.

Rychnovští policisté nehodu dosud vyšetřují, na vině je patrně řidič.

„Čtyřiadvacetiletý řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost své jízdy. Ze zatáčky vyjel vlevo mimo komunikaci, kde čelně narazil do oplocení, stromu a následně do betonového mostku,“ sdělila mluvčí hradecké policie Eliška Majerová.

Policisté vyloučili alkohol u řidiče pomocí dechové zkoušky. Technickou závadu na místě nezjistili, ani šofér ji neuplatnil jako příčinu dopravní nehody.

Nehoda se stala na katastru Bílého Újezda, mezi Hroškou a Trnovem

Nehoda se stala na katastru Bílého Újezda, mezi Hroškou a Trnovem

Silnice byla kvůli nehodě zcela zavřená, policie odkláněla auta přes Byzhradec.

Hasiči museli zajistit havarovaný vůz. „Uniklo z něj do blízkého potůčku několik jednotek litrů provozních kapalin, na záchyt nasadily jednotky sorpčního hada. O této skutečnosti jsme informovali zástupce orgánů ochrany životního prostředí,“ řekla mluvčí hasičů.

V dubnu 2012 se mezi Hroškou a Trnovem stala tragická nehoda, když tam v noci nabouralo do stromu ve vysoké rychlosti auto s pěti mladíky. Jeden zemřel hned na místě, řidič a jeho bratr později podlehli následkům zranění v nemocnici.

Autor: