Při srážce dvou aut na Náchodsku se zranilo pět lidí, policie hledá svědky

  11:34,  aktualizováno  15. května 12:31
Při čelním střetu dvou aut poblíž České Skalice na Náchodsku se zranilo pět lidí, z toho čtyři ženy. Záchranná služba na místo vyslala pět posádek včetně vrtulníku. Silnice byla v místě srážky uzavřená. Policie hledá svědky, kteří by pomohli s objasněním nehody.

Při nehodě dvou aut u České Skalice se zranilo pět lidí. (14. května 2023) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Nehoda se stala v 9:45 na křižovatce silnice I/33 s odbočkou směrem na Spytu, místní část České Skalice. Vůz značky Suzuki skončil po střetu na boku ve stráni u silnice.

„Podle prvotních informací k nehodě v křižovatce došlo zřejmě proto, že řidička vozu Suzuki Swift, jedoucí od České Skalice směrem na Nové Město nad Metují, nedala přednost vozidlu Škoda Octavia jedoucímu po hlavní silnici,“ uvedla mluvčí hradecké policie Lucie Konečná.

Alkohol byl u řidiče Škoda Octavia vyloučen provedenou dechovou zkouškou. U řidičky Suzuki Swift nebylo možné provést dechovou zkoušku kvůli zraněním, proto byl nařízen odběr krve. Škoda byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun.

„Žádáme svědky, kteří zaznamenali nehodový děj, případně by mohli poskytnout záznamy z palubních kamer, aby se svým svědectvím kontaktovali přímo policisty, dopravního inspektorátu Náchod na telefonu 974 534 251 případně linku 158. Za pomoc děkujeme,“ požádala mluvčí.

Zdravotničtí záchranáři vyslali k nehodě pět posádek včetně inspektora provozu.

„Celkem jsme na místě ošetřili pět zraněných, tři ženy jsme se středně těžkými až vážnými zraněními přepravili do nemocnice v Hradci Králové, muž a žena skončili s lehčími zraněními v náchodské nemocnici,“ sdělil mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

Nejtěžší zranění měla mladá žena, která byla od počátku v bezvědomí a lékaři ji museli uvést do umělého spánku. Vrtulník však nakonec záchranáři nevyužili a i ona putovala do traumacentra královéhradecké nemocnice pozemní cestou.

Silnice byla v místě nehody uzavřená, řidiči jezdili po objížďce. Místo nehody zabezpečili hasiči, cestující z auta vyprošťovat nemuseli.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,