Při nehodě dvou osobních aut u Špindlerova Mlýna zemřel řidič

  16:44
K vážné nehodě dvou osobních aut vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému v sobotu odpoledne k Špindlerovu Mlýnu. Při srážce zemřel jeden řidič, pro jeho vážně zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník letecké záchranné služby.

„U nehody jsme zasahovaly posádkami ze Špindlerova Mlýnu plus vrtulníkem záchranky. Při nehodě se zranili celkem čtyři lidé, zhruba padesátiletý muž podlehl svým zraněním přímo na místě. Další žena byla po zaléčení a napojení na umělou plicní ventilaci ve vážném stavu transportována letecky na traumacentrum ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí záchranné služby Ivo Novák.

Fotogalerie

Další dva lehce zraněné převezly sanitky do nemocnice ve Vrchlabí.

Dle informací ČTK se jednalo o posádku druhého vozidla, třicetiletého řidiče a dvanáctileté dítě.

Nehoda se stala po třinácté hodině. „Řidič jedoucí ve směru od Špindlerova Mlýna na Vrchlabí se ve svém pruhu střetl s protijedoucím vozidlem,“ uvedla krajská mluvčí policie Ivana Ježková. 

Policie nařídila soudní pitvu zemřelého a bude zjišťovat přítomnost alkoholu v krvi druhého řidiče. Pravděpodobně také k vyšetření nehody přizve znalce v oboru dopravy. Provoz na silnici 295 byl zprvu přerušen a policisté auta odkláněli na objízdné trasy. 

Dle webu dopravniinfo.cz nyní policie řídí provoz kyvadlově a dopravní komplikace budou na místě téměř do 20. hodiny.

Vážná nehoda se stala u Špindlerova Mlýnu na silnici vedoucí do Vrchlabí.

Vážná nehoda se stala u Špindlerova Mlýnu na silnici vedoucí do Vrchlabí.

Autor: