Řidič utekl od nehody s šesti zraněnými, policii se přihlásil až odpoledne

  11:00,  aktualizováno  9. srpna 10:47
Šest zraněných, poškozené dva ploty, elektrický rozvaděč i zaparkované auto zanechal za sebou řidič, který nezvládl styl jízdy a v neděli brzy ráno havaroval v Novém Bydžově. Od nehody utekl, policisté jej hledali. Přihlásil se až odpoledne.

Auto v Novém Bydžově narazilo do jiného zaparkovaného vozu, pak prorazilo dva ploty a poškodilo rozvaděč elektřiny. Řidič utekl. (8. srpna 2021). | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Nehoda se stala v neděli kolem 3:20 v ulici Na Staré Cidlině v Novém Bydžově na Královéhradecku.

„K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič Škody Octavia jedoucí od ulice Dukelská nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk, narazil do zaparkovaného auta značky Peugeot, dále vyjel na chodník, kde poškodil oplocení dvou domů a elektrorozvaděč,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

„Řidič z místa nehody utekl. V autě zůstalo šest zraněných osob, které byly převezeny do nemocnice s blíže nespecifikovanými zraněními,“ řekla Iva Kormošová.

Policisté podrobili dechové zkoušce na alkohol všechny spolujezdce ve věku od 15 do 23 let. Kromě jednoho nadýchali od 0,5 do 1 promile. Hlídka také na místě zjistila, že na předním sedadle pro spolujezdce seděli dva lidé, tři seděli na zadních sedadlech a jeden na nich ležel.

Jednadvacetiletý řidič, který napřed utekl od havárie, se policii přihlásil až v neděli odpoledne. Přiznal se, že řídil. „Přesná příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření,“ řekla mluvčí.

Profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov místo nehody zabezpečili, zasypali a zlikvidovali unikající pohonné hmoty a z havarovaného vozu odčerpali zbylou naftu. Zpět na svou základnu se jednotka vrátila před sedmou hodinou ranní.

Škoda je předběžně odhadnuta na 240 tisíc korun. Na octávce činí 70 tisíc, na peugeotu 70 tisíc a na dalších věcech 100 tisíc korun.

Autor: