iDNES.cz

Silnici za hřebenem Orlických hor zavřeli, pod námrazou padají stromy

  14:52
Policie na Rychnovsku od rána zavřela silnici mezi Orlickým Záhořím a Šerlichem. V úseku dlouhém 7,4 kilometru spadlo pod tíhou sněhu a námrazy několik stromů, hasiči tam vyráželi od soboty už pošesté.

Hasiči odstraňovali zlámané stromy ze silnice vedoucí na Šerlich. (30. ledna 2023) | foto: JSDH Deštné v Orlických horách

Uzavírka se týká silnice II/311 mezi chatou Bedřichovka a Masarykovou chatou v Šerlišském sedle. Důvodem je předpovídaný silný vítr, kvůli němuž hrozí pády dalších stromů.

Podle Centra dopravních informací na webu policie se předpokládalo ukončení uzavírky během odpoledne, ale kvůli povětrnostním podmínkám potrvá patrně déle. Znovuotevření silnice oznámí policie na Twitteru.

„Zasahovali jsme zde také už o víkendu. Situace není v místě bezpečná,“ uvedla na Twitteru mluvčí hradeckých hasičů Martina Götzová.

Kvůli dočasné uzavírce nejezdí některé autobusy. Spoje z Rokytnice v Orlických horách končí v Orlickém Záhoří u kostela, z Deštného se dá dojet pouze na Šerlich.

Výstraha meteorologů na silný vítr platí na Rychnovsku až do úterních 8:00. Čerstvý jihozápadní až západní, postupně až severozápadní vítr bude v nárazech místy dosahovat kolem 20 m/s (70 km/h).

V regionu také nasněžilo, výstraha na tvorbu sněhových jazyků v oblastech nad 600 metrů nad mořem trvá od pondělního poledne až do čtvrtka podvečer.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek