Opatrovník zpronevěřil přes tři miliony z úspor nesvéprávného příbuzného

  11:54
Jednačtyřicetiletý muž z Náchodska čelí podezření, že si půjčoval peníze z úspor svého nesvéprávného příbuzného, kterému dělal opatrovníka. Podle policie zpronevěřil částku ve výši 3,2 milionu korun. Hrozí mu až osm let ve vězení.

„Kriminalisté v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení pro zločin zpronevěry, ze které je podezřelý 41letý muž z Náchodska,“ potvrdila mluvčí náchodské policie Lucie Konečná.

Muž byl až do současné doby opatrovníkem nesvéprávného příbuzného. Při spravování jeho financí podle vyšetřovatelů zneužil svého postavení. Jaký je mezi muži příbuzenský vztah, policie neupřesnila.

„Bez vědomí poškozeného neoprávněně užíval jeho bankovní účet. Provádět měl výběry hotovosti, okamžité úhrady, trvalé příkazy, poskytovat půjčky třetím osobám a ve svůj prospěch rovněž provádět opakující se platby platební kartou v ČR i mimo území ČR,“ vyjmenovala mluvčí policie.

Škoda se nakonec vyšplhala na více než 3,2 milionu korun. Muži tak hrozí v případě prokázání viny až osmiletý pobyt za mřížemi.

Autor: