Motorkář nezvládl předjíždění a srazil se s autem, pro oba řidiče letěl vrtulník

  16:12
Osmatřicetiletý motorkář, který nezvládl předjíždění na Rychnovsku, se čelně srazil s osobním autem. Oba řidiče museli záchranáři letecky transportovat do nemocnice.

Čelní střet motorkáře s autem na silnici II. třídy mezi obcemi Králova Lhota a Libřice na Rychnovsku. (10. 5. 2023) | foto: PČR

Vážná nehoda se stala ve středu v brzkých ranních hodinách na silnici II. třídy ve směru od Královy Lhoty k Libřicím.

„Osmatřicetiletý řidič motocyklu značky Yamaha měl začít předjíždět před ním jedoucí vozidla, zřejmě se však nestihl včas zařadit, následkem čehož došlo k čelnímu střetu s protijedoucím vozidlem Opel Astra,“ popsala průběh nehody mluvčí rychnovské policie Lucie Konečná.

Oba řidiči byli s ohledem na svá zranění letecky transportováni do Fakultní nemocnice Hradec Králové a byl u nich nařízen odběr krve.

Předběžnou škodu policisté vyčíslili na více než 220 tisíc korun. Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření rychnovských dopravních policistů.

Řidička předjížděla kolonu přes plnou čáru a čelně se srazila s kamionem

„Motocykly a jejich jezdci jsou zapojeni do neúměrně vysokého procenta smrtelných a vážných nehod. Jsou totiž mnohem zranitelnější než řidiči jiných motorových vozidel,“ upozorňuje mluvčí a dodává, že řidič by měl být při jízdě na motocyklu vybaven přilbou, vhodným oblečením, pevnou obuví a rukavicemi.

„Oblečení vybírejte s reflexními prvky, kromě jiného pro zvýšení vlastní viditelnosti. V nutném případě postačí i obyčejné reflexní motorkářské zelené kšandy. Ochrana zad v podobě páteřového chrániče by měla být samozřejmostí. Některé bundy ho mají už zabudovaný. Na trhu jsou i speciální vesty s airbagem, který se v případě nehody nafoukne. Někteří výrobci už dokážou airbagy integrovat i do celých kombinéz,“ upozorňuje mluvčí policie.

Autor: