Žena dohazovala dívky klientům. „Netušila jsem, že se to nesmí,“ tvrdí

  17:46
Krajský soud v Hradci Králové se zabývá případem Zuzany Kurové obžalované za obchodování s lidmi a kuplířství. Podle spisu domlouvala ženám a dívkám sex, za který jim muži platili. Některé z poškozených byly nezletilé. Schůzku smluvila ve stovkách případů. Hrozí jí 5 až 12 let vězení.

Šestatřicetiletou ženu přivedla k soudu ostraha z vazební věznice. Obžaloba ji viní, že od roku 2017 do roku 2019 domlouvala sex devíti ženám. Čtyřem z nich v té době ještě nebylo 18 let. Na webu amateri.com zveřejňovala inzeráty žen s intimními fotkami a schůzky sjednávala po telefonu.

Fotogalerie

Jedna žena svolila k sexu za peníze podle spisu dvakrát, jiná desetkrát, některé další v mnoha desítkách případů. Jedna z nezletilých svolila k prostituci v nejméně 200 případech. Ženy si díky tomu přišly spolu s obžalovanou na desítky až stovky tisíc korun.

V jednom případě obžaloba Zuzanu Kurovou viní, že nezletilé dívce vyhrožovala, že zveřejní na Facebooku její intimní fotky, pokud nebude v prostituci pokračovat.

Dohodnutý „obchod“ měl většinou podobný průběh. Kurová vyjednala po telefonu schůzku s mužem, který si vyžádal schůzku s konkrétní nabízenou prostitutkou.

Tu obžalovaná autem dovezla na domluvené místo setkání. Potkali se například u bytu „klienta“ nebo u nákupního centra v různých městech v Královéhradeckém kraji.

Muž si ženu či dívku převzal, měl s ní sex a zaplatil okolo dvou tisíc korun. Minimálně polovinu z této částky pak prostitutka předala obžalované. Prostitutky také povětšinou platily za benzín. Z celkové sumy jim tak často zbylo jen pár stovek.

Kurová se u soudu ke všemu doznala a řekla, že lituje, co způsobila. Se slzami v očích uvedla, že nevěděla, že dělá něco, co se nesmí.

„Souhlasím s tím, co je uvedeno v obžalobě. Schůzky jsem sjednávala, ale dívky vždycky věděly, co se bude dít. Dokonce mě žádaly, abych jim schůzky domlouvala,“ vypověděla Zuzana Kurová z Úpice.

Dívky si nechávaly platit už předtím a pokračují dál, řekla žena

Kurová také řekla, že některé ženy už poskytovaly sex za peníze dávno před tím, než do toho ona začala zasahovat. A také uvedla, že v tom dále pokračují i teď.

„Ani jednu dívku jsem nenutila. Nevěděla jsem, že si od nich nemůžu vzít peníze. Ve vazbě jsem už osm a půl měsíce. Vazba je pro mě dostatečný trest, chci se vrátit domů k rodině,“ řekla.

Soudu také sdělila, že v komunitě, ve které žije, je taková činnost běžná. Dívky si prý nechávají platit za sex i nadále, jen jim dělá řidiče někdo jiný. „Chtěla bych změnit způsob života. Nechci dál páchat trestnou činnost, chtěla bych si najít normální zaměstnání,“ poznamenala.

Ve čtených výpovědích poškozených mimo jiné zaznělo, že jedna dívka začala s prostitucí kvůli tomu, že byla zrovna bez peněz a chtěla něco koupit dětem.

„Jely jsme někam do Liberce do paneláku. Chlap přišel k autu a odvedl si mě domů. Tam jsme měli sex. Byla jsem tam asi hodinu a půl. Polovinu peněz jsem pak dala Zuzaně a platila jsem i za benzín. Pak jsem jí asi čtrnáct dní nezvedala telefon, ale ona mi pořád volala a psala. Chtěla, abych zase šla a že jí musím pomoct, že už nemá nikoho jinýho. Pak jsme byly za jedním mužem několikrát ve Vrchlabí a za dalším ve Špindlu,“ přečetl například soudce ze spisu.

Soud je naplánován i na další dny.