Kůň s poníkem zahynuli u Vrchlabí, vběhli do cesty autobusům i autu

  14:42
Kůň a poník na útěku nepřežili srážky s autobusy na hlavním tahu z Vrchlabí do Trutnova. Zvířata se tam objevila ještě za tmy a způsobila dopravní nehody.

Koně vběhli do cesty autobusům i autu u Vrchlabí. (16. února 2021) | foto: Policie ČR

Nehody se staly několik minut před pátou hodinou ranní na rušné silnici I/14 u letiště mezi Lánovem a Vrchlabím. První srážku oznámil řidič autobusu, kterému obě zvířata vběhla do cesty. Poníka při tom přejel.

Vzápětí do autobusu zezadu narazilo osobní vozidlo, protože jeho řidič zřejmě nestihl na situaci zareagovat.

Americký klusák ještě pokračoval dál, jenže po několika metrech se v protisměru střetl s osobním autem Škoda Octavia. Nakonec kůň vběhl přímo pod kola dalšího autobusu, kde zůstal zaklíněn. 

„Nikdo ze zúčastněných osob se při nehodě nezranil, zvířata bohužel střet nepřežila. Policisté u řidičů vyloučili alkohol dechovou zkouškou,“ sdělila mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Škoda na vozidlech se odhaduje na více než 110 tisíc korun, škoda na uhynulých zvířatech je 100 tisíc korun. Než se podařilo koně vyprostit a nehody zdokumentovat, policisté museli provoz na silnici téměř 4,5 hodiny řídit kyvadlově.

Řidič osobního auta, který zezadu narazil do autobusu, už dostal pokutu za přestupek nedodržení bezpečné vzdálenosti. Pokuta hrozí i majiteli koní za to, že si zvířata řádně nezabezpečil.

Autor: