Bez řidičáku a po panáku řídil mustanga, na křižovatce kuriózně boural

  11:22
Oslava padesátin se nevyvedla muži v Hradci Králové. Ten dostal darem zážitkovou jízdu sportovním autem coby spolujezdec. Když však údajně přišla nabídka, ať zkusí řídit, neváhal, a to i přesto, že nemá řidičák. Posilněn alkoholem do rušné křižovatky na městském okruhu vjel na červenou, srazil značku a naboural jiný vůz.

Nehoda se stala v neděli krátce před 16. hodinou na světelné křižovatce poblíž OBI, tedy na křižovatce Pilnáčkovy ulice a Akademika Bedrny. Havarovaly tam vozy Ford Mustang a Renault Mégane, nikdo se však nezranil.

Především z kamerového záznamu policisté zjistili, že řidič mustangu divoce vyjel z Pilnáčkovy ulice do křižovatky na červený signál, vjel do trasy meganu, který se rozjížděl na zelenou, a aby se vyhnul střetu, musel prudce zabrzdit.

Nepřizpůsobením rychlosti šofér dostal mustang do přetáčivého smyku, pak ve směru do centra najel na travnatý ostrůvek, kde porazil dopravní značku Zákaz vjezdu cyklistům.

Nato se ve smyku otočil zpět do směru na Věkoše a zezadu narazil do meganu, jehož řidiče předtím omezil při průjezdu křižovatkou.

„Z šetření následně vyplynulo, že muž měl ke svým padesátinám obdržet zážitkovou jízdu sportovním vozidlem jako spolujezdec. Před domluveným srazem na čerpací stanici OMV si měl dát k obědu pivo a panáka rumu. Jelikož mu prý bylo nabídnuto řídit auto, sedl za volant,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Policisté oba řidiče podrobili dechové zkoušce. Pětapadesátiletý řidič meganu měl zkoušku negativní, ale 50letý řidič mustangu pozitivní, výsledek byl přes půl promile alkoholu v dechu. U tohoto muže policisté navíc zjistili, že nikdy nevlastnil řidičské oprávnění a že má soudem omezenou svéprávnost. Teprve zjišťují, na jakou oblast se omezení vztahuje.

Muž se dopustil čtyř přestupků, jízdy na červenou, nepřizpůsobení rychlosti, jízdy bez řidičského oprávnění a alkoholu za volantem.

„Zda se ještě někdo další dopustil nějakého protiprávního jednání, je předmětem dalšího šetření,“ řekla mluvčí.

Škoda na meganu se odhaduje na 50 tisíc korun, na mustangu činí 200 tisíc korun.

Autor: