Řidičce vběhl do cesty klokan, srazila ho. Majitele shání policie

  15:42
Řidičku překvapil ráno na silnici první třídy u Třebechovic pod Orebem klokan, který jí vběhl do cesty. Auto jej odmrštilo do příkopu, zraněné zvíře už veterinář nezachránil.

Klokan vběhl pod auto v Třebechovicích pod Orebem (27. 10. 2021). | foto: Policie ČR

Nezvyklá nehoda se stala krátce po 6. hodině v katastru Třebechovic na hlavním tahu I/11, který vede z Hradce Králové na Moravu.

„Řidičce osobního auta značky Hyundai vběhl do cesty klokan. Žena jedoucí směrem do Hradce Králové na nenadálou situaci již nedokázala zareagovat a klokana srazila,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Náraz odmrštil klokana do příkopu, kde zůstal ležet. Hlídka k němu přivolala pracovníky Záchranné stanice ČSOP, kteří si zraněné zvíře převzali. Veterinář jej však později musel utratit.

Řidička se při střetu nezranila, dechová zkouška u ní vyloučila alkohol. Škoda na autě činí 20 tisíc korun, škoda na klokanovi je 10 tisíc.

Policisté však dosud nenašli majitele, kterému klokan utekl. „Vyzýváme majitele klokana nebo případné svědky, kteří by nám majitele pomohli ustanovit, ať se přihlásí na lince 158 nebo se dostaví přímo na dopravní inspektorát v Malšovicích,“ požádala mluvčí.

Autor: