Cizinci žijící z dávek kradli ve firmě hliníková kola, vrátili se tam třikrát

  16:34
Hned třikrát v jednom týdnu kradli dva zloději hliníková kola ve firemním areálu v Trutnově. Strážníci a policisté se služebním psem je však při poslední akci dopadli. Nezaměstnaní cizinci skončili ve vazbě.

Dvojice cizinců čelí obvinění z krádeží v areálu v Trutnově. | foto: Policie ČR

Ve čtvrtek 7. října krátce před půlnocí zavolal na linku 156 muž, který si všiml ve Skřivánčí ulici v Trutnově vozu volkswagen s polskou značkou, u nějž se pohybovali dva podezřelí lidé.

Strážníci předali informaci policistům a setkali se na místě. Nejprve pátrali na staveništi, pak se přesunuli do Horské ulice. Jeden z policistů, který se připravuje na práci psovoda, vyzvedl nedaleko svého psa Sancha, aby s pátráním pomohl.

„Zanedlouho u zadní části objektu policisté se strážníky vypátrali dva muže. Ti nebyli schopni uvést, co v místě, kde nedávno došlo k trestné činnosti, dělají. Policisté zadrželi oba značně nervózní cizince a převezli je na služebnu. Provedený test na drogy u nich potvrdil užití pervitinu,“ uvedla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

Policejní komisař oba muže obvinil z krádeže. Ten, který řídil auto, je navíc podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Podle vyšetřovatele muži v době od 2. do 8. října třikrát násilím vnikli do objektu, odkud ukradli hliníková kola s různými typy pneumatik celkem za téměř 90 tisíc korun. V den zadržení u nich policisté nalezli látkové pogumované rukavice, štípací kleště, svítilnu a podobné předměty.

Ukázalo se, že oba muži byli už v minulosti odsouzeni za krádeže a také za řízení pod vlivem drog. Jsou nezaměstnaní a žijí ze sociálních dávek, nejspíš si přilepšují právě krádežemi.

„V tomto případě lze předpokládat i rozšíření trestního stíhání o další skutky,“ poznamenala mluvčí.

V sobotu soudce souhlasil, že oba muži budou stíháni ve vazbě. Hrozí jim až dvouletý trest vězení.

Autor: