Na benzinkách neplatil. Vymlouval se na covid a pendlování do Německa

  11:02
Policisté vypátrali muže, který bez placení tankoval naftu na trase mezi Hradcem Králové a Prahou. Dopomohly jim k tomu kamerové záznamy. Řidič se přiznal. Vysvětloval své počínání tím, že za pandemie přišel o práci a nyní musí pendlovat až do Německa.

Řidič tohoto auta opakovaně tankoval na benzinkách bez placení. | foto: Policie ČR

Začátkem týdne policisté obvinili z krádeže 32letého muže. Podle kriminalistů nejméně v osmi případech od srpna do poloviny loňského listopadu ujel bez zaplacení od různých čerpacích stanic a způsobil škodu  necelých 20 tisíc korun.

Oznámení o krádeži, jež policie obdržela, se vždy týkala neznámého řidiče černého vozu značky Mercedes-Benz Viano s registrační značkou, která byla zkraje srpna nahlášena v Hradci Králové jako odcizená. 

„Policisté důsledným prozkoumáním kamerových záznamů zjistili, že v blízkém časovém odstupu od těchto případů se po dálnici pohybovalo  stejné vozidlo, ale s jinou registrační značkou. Došli k závěru, že pachatel používá jedno vozidlo, na kterém mění dvě sady registračních značek, přičemž jedna patří dle technického průkazu k výše uvedenému vozidlu,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Když policisté vyzvali majitele auta, aby podal vysvětlení, dostavil se na služebnu, a to dokonce ve stejném oblečení, jaké měl na sobě pachatel zachycený na kamerových záznamech téměř při všech krádežích.

I když nejdříve zapíral, kvůli shromážděným důkazům mu nezbylo než se ke krádežím přiznat. 

„K protiprávnímu jednání ho prý dohnala covidová pandemie, kdy ztratil zaměstnání a byl v bezvýchodné situaci. Aby mohl dojíždět z Jeseníku do Německa, kde si sehnal novou práci, nezbylo mu prý nic jiného, než tankovat bez zaplacení,“ uvedla mluvčí.

Muži hrozí až dvouletý trest vězení. 

Autor: