Matka nařkla dceru, že jí ukradla půl milionu. Teď sama čelí stíhání

  16:00
Případ nahlášené krádeže peněz z domu na Náchodsku má překvapivé rozuzlení. Kriminalisté zjistili, že vše bylo smyšlené. Matka chtěla uškodit své dceři, s kterou měla už dříve konflikty.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Fotolia

Náchodští kriminalisté přijali oznámení o krádeži již před rokem a zahájili vyšetřování.

Tehdy devětatřicetiletá žena, řádně poučená o tom, že lživé obvinění je trestným činem, vypovídala proti své devatenáctileté dceři.

„Matka obvinila dceru z toho, že se vloupala k ní domů a odcizila finanční hotovost převyšující 450 tisíc korun. Na základě její výpovědi tak bylo proti dceři zahájeno trestní stíhání pro trestný čin krádeže,“ uvedla mluvčí hradecké policie Lucie Konečná.

„V průběhu vyšetřování však vyplynulo, že mezi ženami byly rodinné spory a oznámení se nezakládá na pravdě,“ řekla mluvčí.

Vyšetřovatel proto obvinil starší z žen z křivého obvinění, hrozí jí až 3 roky vězení.

Podle policistů to není ojedinělý případ nahlášeného skutku, který se vůbec nestal. Oznamovatelé si vymýšlejí krádeže peněz, když třeba chtějí zakrýt, že peníze od jiných lidí utratili, a potřebují jim to vysvětlit

„Je potřeba, aby si oznamovatelé vymyšleného protiprávního jednání uvědomili, že se nakonec vše obrátí proti nim a budou sami čelit právním následkům,“ dodala mluvčí.

Autor: