Právě slavili 23. narozeniny. Oba řidiči popili alkohol, pak havarovali

  15:46
Jako přes kopírák vyhlížejí dvě sobotní nehody z Jičínska, i když je dělí vzdálenost 20 kilometrů. Oba řidiči slavili narozeniny, jenže nezvládli řízení a nabourali do stromu. Oba předtím popíjeli alkohol.

Nehoda u Samšiny (6. 11. 2021) | foto: Policie ČR

První nehoda se stala na silnici I/16 u Samšiny krátce po 7. hodině ranní. 

„Řidič ve voze VW Touran se zřejmě plně nevěnoval řízení a na přímém úseku vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do patníku a následně skončil ve stromě,“ popsala mluvčí hradecké policie Eliška Majerová.

Mladý muž po nehodě nadýchal 0,69 promile alkoholu. Poté si jej do péče převzali záchranáři a převezli ho do nemocnice. Škoda předběžně činí 102 tisíc korun.

Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Ve správním řízení mu hrozí několikatisícová pokuta a k tomu zákaz řízení všech motorových vozidel.

Druhý šofér po nehodě nadýchal dvě promile

Druhý mladík havaroval s automobilem značky Škoda Fabia na silnici III. třídy po 15. hodině v katastru obce Žeretice.

„Tento jubilant pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, strhl řízení vpravo mimo komunikaci, dostal smyk a vyjel do příkopu, kde havaroval do stromu,“ sdělila mluvčí.

Dechová zkouška u něj ukázala 2,11 promile alkoholu. Muž se policistům přiznal, že před jízdou pil.

Policie jej přistihla již v září, že řídil pod vlivem alkoholu. Za to dostal dvouletý zákaz řízení.

I tohoto šoféra převezli záchranáři do nemocnice, jeho spolujezdce přepravil do nemocnice vrtulník.

Policisté ještě týž den zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Muži hrozí trest od 6 měsíců do tří let vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Případem se dále zabývají jičínští policisté.

Autor: