iDNES.cz

Nepřipoutal se viník ani oběti, ukázalo vyšetřování nehody se třemi mrtvými

  12:18
Policie ukončila vyšetřování tragické dopravní nehody u Černožic na Královéhradecku, při níž koncem května zahynuli tři lidé. Vyšetřovatelé potvrdili, že viníkem byl mladý řidič v BMW, jenž nezvládl předjížděcí manévr a v protisměru smetl osobní auto s rodinou. Není tedy koho stíhat.

Při nehodě mezi Černožicemi a Jaroměří zahynuli tři lidé (31. 5. 2020). | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Nehoda se stala v neděli 31. května dopoledne na přímém úseku silnice I/33 mezi Černožicemi a Jaroměří. Tehdy jel řidič BMW směrem na Hradec Králové, jenže se po předjíždění nezařadil k svému okraji. 

V protisměru se čelně střetl s protijedoucí Škodou Octavia. V ní zemřeli rodiče čtyřletého děvčátka, které jediné vyvázlo se zraněními, jež přežilo.

„Vyšetřovatel v těchto dnech případ ukončil usnesením o odložení, protože neshledal zavinění jinou osobou než 26letým řidičem BMW, který na místě dopravní nehody zemřel. Trestní stíhání je totiž nepřípustné proti tomu, kdo zemřel,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Vyšetřování však také ukázalo, že ani jeden z dospělých v obou autech se nepřipoutal bezpečnostním pásem. Soudní pitva doložila, že řidič BMW nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných návykových látek.

Čtyřletá holčička měla zlomeniny v obličeji. Záchranáři ji po nehodě přepravili vrtulníkem nejprve do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Později ji ve stabilizovaném stavu přeložili na specializované oddělení do pražského Motola kvůli několika operacím, například spodní čelisti. Lékaři ji udržovali v umělém spánku.

Ve prospěch děvčátka a na jeho další léčbu lidé sbírali peníze. Po propuštění z nemocnice žije dítě u své babičky v České Skalici.

S obětmi nehody, čtyřicetiletým Radkem a třicetiletou Janou, se v červnu rozloučila rodina a také mužovi kolegové, řidiči kamionů. Nehodu si připomínali troubením klaksonů na svých cestách.

Řidiče BMW na sociálních sítích někteří lidé krátce po nehodě kritizovali, že se chlubil sportovními auty a byl známý rychlou jízdou.

Autor:
zpět na článek