iDNES.cz

Řidič předjížděl v zákazu. Když naproti vyjelo auto, naboural do stromu

  12:34
Zranění utrpěl sedmadvacetiletý řidič, který naboural do stromu u Kocbeří na Trutnovsku. Patrně předjížděl v úseku, kde je to zakázáno, a když se v protisměru objevilo auto, vyjel raději mimo vozovku. Policisté hledají dva řidiče i další svědky.

Nehoda fabie mezi Výšinkou a Kocbeřemi (2. 8. 2022) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v úterý 2. srpna krátce před 18. hodinou na silnici I/37 mezi Výšinkou a Kocbeřemi u odbočky na Kohoutov.

„Podle prvotních informací k nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič vozu Škoda Fabia v místě, kde je zákaz předjíždění, začal předjíždět zatím nezjištěné vozidlo, přičemž při tomto manévru mělo jet v protisměru další neustanovené vozidlo. Ve snaze vyhnout se střetu s protijedoucím vozidlem, řidič fabie strhl řízení vlevo a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu a do složených klád,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Zraněného řidiče přepravil vrtulník do hradecké fakultní nemocnice.

„Prvotní informace byla, že muž nekomunikuje a je v bezvědomí. Porucha vědomí u něj přetrvávala. Dvě posádky mu poskytly péči a poté jej vrtulník transportoval do traumacentra, aby tam vyloučili závažná poranění,“ sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Kvůli zdravotnímu stavu policisté nemohli podrobit řidiče dechové zkoušce na alkohol, proto nařídili odběr krve.

Policisté zjistili, že havarovaná fabie nemá platnou technickou kontrolu a že řidič nebyl připoután bezpečnostním pásem. Škodu na vozidle odhadli na 80 tisíc korun.

Policisté dosud neznají řidiče předjížděného vozu ani auta v protisměru, kterému se šofér fabie snažil vyhnout.

„Nepodařilo se ustanovit ani žádné další svědky nehody, žádáme proto všechny zmíněné občany, aby zavolali na linku 158, nebo se dostavili přímo na trutnovský dopravní inspektorát,“ vyzvala mluvčí.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek