Na kolej u Hradce kdosi nastražil kamení, vlak do něj najel stovkou

  11:42
Vlaková souprava najela v sobotu večer na předměstí Hradce Králové do kamení, které někdo dal na kolej. Strojvedoucímu se podařilo zastavit. Nikdo se nezranil, hasiči evakuovali padesát cestujících, většinu převezli na nádraží. Policie se případem zabývá pro trestný čin obecného ohrožení a hledá svědky.

V Hradci Králové u zahrádkářské kolonie Červený Dvůr najel vlak na kamení na kolejích. (20. ledna 2024) | foto: Policie ČR

Do potíží se v sobotu před 19. hodinou dostal osobní vlak, který mířil od Pardubic na hradecké hlavní nádraží. Policie poté dostala hlášení, že na úrovni zahrádkářské kolonie Červený Dvůr vlak narazil do neznámého předmětu.

„Šetřením se zjistilo, že vlak jedoucí z Pardubic do Hradce Králové narazil do blíže nezjištěného množství kamenů, které na kolej dal neznámý pachatel v čase mezi 18:41 a 18:52 hodin. V době nárazu jel vlak rychlostí 100 km/h a strojvedoucímu se ho podařilo zastavit po cca 850 metrech před železničním přejezdem ve Farářství. Škoda na vlaku byla vyčíslena na padesát tisíc korun,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

„Žádáme občany, kteří si všimli ve výše uvedeném čase a místě nějaké osoby či osob na trati nebo v její blízkosti nebo by mohli podat jakoukoliv informaci vedoucí k objasnění případu, ať zavolají na linku 158,“ vyzvala mluvčí.

Pachateli hrozí trest tři až osm let vězení.

27. prosince 2022

Autor: