Kdosi nasprejoval vulgarity na vrata Havlovy chalupy na Hrádečku

  14:02
Neznámý vandal posprejoval chalupu Václava Havla na Hrádečku nápisy „ožrala, feťák, kurevník.“ Na pomalovaná vrata přišla ráno starostka městyse Mladé Buky Lucie Potůčková (Mladobučáci). Ta už podala na neznámého sprejera trestní oznámení.

Kdosi posprejoval chalupu Václava Havla na Hrádečku. | foto: Robert Feješ

„Na základě oznámení vyjela hlídka Obvodního oddělení Trutnov prověřit informace o posprejování chalupy v obci Hrádeček. Mělo se jednat o hanlivé nápisy nasprejované na jedněch z dveří a k události mělo dojít ze středy večer na čtvrteční ráno. V současné době hlídka událost dokumentuje, shromažďuje další stopy z místa a informace o možném pachateli,“ říká mluvčí hradecké policie Eva Prachařová.

Policisté škodu na majetku zatím neodhadli. Dokumentují vše pro podezření z trestného činu poškození cizí věci. Pachateli hrozí až roční trest vězení, trest zákazu činnosti nebo propadnutí věci.

Fotogalerie

Samotný Hrádeček se v posledních dnech těší pozornosti. Jak upozornila MF DNES, herečka Dagmar Havlová chce totiž na místě stavět hotelový resort. Vdova po Václavu Havlovi tam vlastní pozemky i stavení, kam první porevoluční prezident pravidelně jezdil.

Přitom Havlová ještě v úterý plnila sociální sítě fotkami právě z Hrádečku. K fotkám přidala i vyjádření k chystanému komplexu.

„Moji milí, pokud jste četli články za poslední dny o situaci s pozemky na Hrádečku, ráda bych k tomu řekla pár slov. Vyjádření jsem již před dvěma dny poskytla televizním stanicím. Tato uměle vytvořená kauza vznikla údajným udáním chronického stěžovatele, který měl zálusk na pozemky Václava Havla již dlouhodobě. Tyto naše pozemky by rád využil k dalším komerčním odstřelům daňků, jež léta provozuje na svých okolních oplocených pozemcích,“ napsala na svůj facebookový profil bývalá první dáma.

„Otázka je, komu tato kauza v době úmrtí našich významných osobností Vlasty Chramostové a Karla Gotta poslouží pro sledování jiných zájmů?“ zamýšlela se Dagmar Havlová.

V závěru uvedla, že všechno zlé je k něčemu dobré. „Děkuji médiím za reklamu, tolik nabídek ke koupi pozemků jsem nikdy neměla. Možná by bylo dobré o tom začít přemýšlet, co myslíte?“ reagovala Havlová na zveřejněné informace o jejím záměru.

Jen několik desítek metrů od chalupy Havlových by mohl vzniknout komplex s apartmány, byť je okolní krajina chráněna jako přírodní památka. Havlová nyní usiluje o změnu územního plánu.

Autor: