Houbařka zabloudila v lese, vrtulník ji našel termovizí půl kilometru od domu

  15:36
Desítky lidí pátraly ve čtvrtek večer na Rychnovsku po šestasedmdesátileté houbařce. Najít se ji podařilo až díky termokameře jen pár set metrů od domova.

„Po osmé hodině večerní jsme přijali oznámení o pohřešování seniorky, která se šla okolo čtvrté hodiny odpolední projít do lesa, kde měla hledat houby. Měli jsme informaci, že paní se pohybuje o holi a dostali jsme rovněž popis pohřešované. Mobilní telefon podle oznamovatele nechala seniorka doma,“ uvedla k začátku rozsáhlého pátrání mluvčí krajské policie Magdaléna Vlčková.

Do terénu okamžitě vyrazily policejní hlídky z Kostelce nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, dopravní policisté z Rychnova nad Kněžnou, dálniční policisté i cizinečtí policisté s termovizí. Na pomoc přispěchali i tři psovodi a policisté ze sousedního Pardubického kraje, ale také specializovaný tým Stopa, který se skládá z profesionálů zaměřených na pátrání po tzv. horkých stopách lidí v bezprostředním ohrožení života či zdraví.

„Více než dvacítka policistů propátrala ve vytipovaných územích v pozdních večerních hodinách v součtu desítky kilometrů. Policisté rovněž prověřovali i další místa, kde by se mohla žena zdržovat, bohužel také bez výsledku,“ popsala mluvčí policie.

Ztracenou seniorku vypátral až přivolaný policejní vrtulník, a to po dvou hodinách. Žena se pohybovala v lesích zhruba ve vzdálenosti půl kilometru od domu, kam za ní okamžitě vyrazili policisté a předali ji do péče lékařů. Podle nich neutrpěla žádné vážnější zranění.

„Do pátrání se od prvopočátku zapojili spontánně i hasiči a místní občané, kterým děkujeme,“ doplnila Vlčková.

Autor: