Lezec spadl z šestimetrové výšky a vážně se zranil, ze skal ho vynesl vrtulník

  15:54
Pětašedesátiletý muž se zranil při pádu ze skály na stolové hoře Ostaš na Náchodsku. S jeho záchranou pomáhali zdravotníci a hasiči. Ze složitého terénu dolního labyrintu jej vyzvedl v podvěsu vrtulník, lezce poté přepravil do hradecké nemocnice.

Na Ostaši v dolním labyrintu spadl horolezec. (18. září 2023) | foto: D. Švorčík

Hasiči dostali výzvu, že mají vyjet k zraněnému, v pondělí krátce před půl jednou odpoledne. Mířili do okrajové části dolního labyrintu poblíž Sluje Českých bratří.

„Po pádu asi z šestimetrové výšky muž utrpěl zranění hrudníku a pánve. První ošetření mu poskytla výjezdová skupina z Broumova, pak byl vyslán vrtulník. Kvůli složitému terénu jsme muže přemístili v lanovém podvěsu mimo skály a pak ho vrtulník přepravil do traumacentra hradecké fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí hradeckých zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

Na místě pomáhali také profesionální hasiči z Velkého Poříčí, dobrovolná jednotka z Police nad Metují a Skalní záchranná služba.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

4. července 2023

Autor: