iDNES.cz

Hořící autobus zaparkoval přímo před hasičskou stanicí, vzplála mu lednice

  16:22
Nejkratší možnou cestu k zásahu urazili v úterý odpoledne královédvorští hasiči. S cisternou vyjeli pouze před vrata garáže. Přímo u hasičské stanice totiž zastavil autobus s hořící lednicí v zavazadlovém prostoru.

Autobusu ve Dvoře Králové nad Labem začalo hořet v zavazadlovém prostoru. (22. 11. 2022) | foto: HZS KHK

„Požár zaregistroval řidič shodou okolností v blízkosti hasičské stanice, nezaváhal a okamžitě k ní odbočil. Autobus byl naštěstí bez cestujících, kvůli zakouřenému vnitřku už řidič ani neviděl na cestu k předním dveřím,“ popsala dramatické chvíle mluvčí hasičů Martina Götzová.

V hustém dýmu se řidiči podařilo vystoupit a otevřel zavazadlový prostor pod podlahou autobusu, ve kterém hasiči zlikvidovali požár ledničky, elektrické instalace v jejím okolí a plastových krytů podlahy autobusu.

„Vyšetřovatelé budou dál ohledávat autobus ještě během dneška i ve spolupráci se specialistou na oblast elektro z Institutu ochrany obyvatelstva. Bylo totiž zjištěno, že požár byl způsoben účinky zkratu elektrické instalace umístěné za ledničkou,“ upřesnila mluvčí hasičů.

Škoda se šplhá ke 100 tisícům korun, uchráněné hodnoty představují zhruba čtyřnásobek. Řidiče autobusu, který pobýval v zakouřeném prostoru, zkontrolovali záchranáři, zranění neutrpěl.

Autor:
zpět na článek