iDNES.cz

VIDEO: Recidivista ujížděl hlídce na kradené motorce, havaroval v obilí

  13:54
Desítky kilometrů ujížděl policistům na kradeném motocyklu zloděj na Náchodsku. Dopadli jej až v sousedním okrese, kde nezvládl zatáčku a havaroval. Posléze se ukázalo, že má bohatou trestní minulost. Teď ho policisté trestně stíhají za krádeže a další skutky.

Motocykl BMW R 1100 GS zmizel jeho majiteli v České Metuji na Náchodsku 23. července. Když pak šel o dva dny později po Jaroměři, stroje si ve městě všiml projíždět a ohlásil policistům, jakým směrem nejspíš dál jede.

Operační důstojník hned začal organizovat hlídky v udaném směru. Šofér se s motorkou vyhýbal hlavním tahům a křižoval okresky v okolí Hořic na Jičínsku. Po 13. hodině ho jičínští policisté stíhali ulicemi Miletína.

„Poté co hlídka spatřila motocykl odpovídající popisu, začala jej pronásledovat. Řidič žádným způsobem nereagoval na výzvy a pokyny k zastavení. Svou agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. V úseku mezi obcemi Rohoznice a Bílé Poličany při průjezdu pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení a havaroval,“ uvedl mluvčí jičínské policie Aleš Brendl.

Zasahující policisté muže na místě zadrželi. Akci ze vzduchu zajišťoval a monitoroval také policejní vrtulník.

Policisté po mužově zadržení zjistili, že je to čtyřicetiletý recidivista, který byl v minulých třech letech odsouzen za krádeže.

Náchodští kriminalisté v těchto dnech muže obvinili z další trestné činnosti, kterou podle nich spáchal na více místech Královéhradeckého kraje. Policejní komisař zahájil trestní stíhání pro přečiny krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

Přičítají mu, že se od letošního května vloupal do prodejny potravin, jednoho auta a čtyř rodinných domů, například v Červeném Kostelci. Škoda na ukradených věcech přesahuje 311 tisíc korun, dalších 60 tisíc činí škoda na poškozených věcech.

U soudu muži hrozí úhrnný trest až pět let vězení.

Autor:
zpět na článek