S čerstvě potvrzeným covidem chtěl ujet hlídce, hned za vesnicí naboural

  13:10
Přímo před palubní kamerou policejního vozu převrátil auto do příkopu ujíždějící řidič na Královéhradecku. Honička tak trvala pouhých patnáct sekund. Důvod ujíždět měl šestadvacetiletý muž v mobilu - výsledek čerstvě vyhodnoceného testu na koronavirus.

Policisté z Nového Bydžova chtěli v pondělí ve večerních hodinách zastavit v Petrovicích ke kontrole osobní auto Suzuki. Dali řidiči pokyn k zastavení výstražnými světly a zvukovým signálem, ten ale sešlápl plyn a začal ujíždět. 

„Daleko neujel, protože po několika stech metrech nezvládl levotočivou zatáčku a sjel do pravého příkopu, kde se vozidlo převrátilo na bok,“ popsala krátkou honičku mluvčí policie Iva Kormošová. 

Policisté řidiče zadrželi pomocí namířené střelné zbraně. 

„Ve vozidle jel sám, žádné zranění neutrpěl a ani nikomu dalšímu nezpůsobil žádnou škodu. Dechovou zkoušku i orientační test na drogy měl negativní. Co měl však pozitivní, byl test na covid-19, což mu ten den v podvečer potvrdila zaslaná SMS,“ uvedla policejní mluvčí.

Před několika dny řídil zdrogovaný

Z evidencí policisté zjistili, že jen o tři dny dříve, 12. listopadu, byl muž v centru Hradce Králové přistižen za volantem s pozitivním orientačním testem na drogy, který ukázal požití canabisu. Navíc předložil řidičský průkaz s propadlou dobou platnosti. Tehdy mu policisté zakázali další jízdu do úplné detoxikace a po obdržení výsledků lékařského vyšetření předají tento přestupek správnímu orgánu.

Nyní si výčet prohřešků rozšířil minimálně o přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

„Policisté věc postoupí správnímu orgánu. Zda se dopustil i trestného činu šíření nakažlivé nemoci, je předmětem dalšího šetření. Pokud ano, bude mu hrozit trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let,“ dodala mluvčí.

Autor: