VIDEO: Po honičce vytáhli policisté řidiče z nabouraného auta až se zbraní

  14:45
Třiatřicetiletý řidič Škody Octavia v centru Hradce Králové ujížděl policejní hlídce rychlostí až 110 kilometrů za hodinu. Ujet se mu však nepovedlo, po několika stovkách metrů prudce narazil u přechodu pro chodce do středového ostrůvku. Kuriózní je, že pouhé čtyři hodiny předtím mu přestal platit zákaz řízení.

Incident se stal ve středu před čtvrtou hodinou ráno. 

„Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení při své běžné činnosti chtěli v ulici Hořická v Hradci Králové zkontrolovat vozidlo, jehož řidič však náhle šlápl na plyn a ujížděl směrem k terminálu. Po asi 350 metrech v ulici Chelčického nezvládl odbočení vpravo a těsně za křižovatkou narazil u přechodu pro chodce do středového ostrůvku, kde zůstal stát,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Ve voze s ním seděla ještě spolujezdkyně. Na záběrech z policejního vozu je vidět rychle ujíždějící octavii tmavé barvy. V jednu chvíli se vůz pohybuje v odbočovacím pruhu vlevo, ale rázem na křižovatce stáčí volant prudce doprava. 

Kamera v policejním autě ještě stihla zaznamenat, jak odbočující octavia v plné rychlosti naráží do ostrůvku a zůstává stát. Aby hlídka přinutila vystoupit dvojici z auta, míří na ně zbraněmi. Když spolujezdkyně konečně vystupuje a s rukama za hlavou si kleká na zem, z auta se ještě line dým od vystřelených airbagů. 

Fotogalerie

„Řidič ani jeho spolujezdkyně neutrpěli při nehodě žádné zranění. Třiatřicetiletý muž se podrobil dechové zkoušce, která ukázala výsledek 0,3 promile alkoholu. Test na přítomnost návykových látek odmítl a také se odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve,“ sdělila mluvčí.

Policisté z evidence zjistili, že mu den předtím, tedy před pouhými čtyřmi hodinami, přestal platit zákaz řízení.  „Muž se do protokolu přiznal, že před jízdou vypil dva panáky rumu. Naopak odmítl, že by byl uživatelem drog,“ uvedla Kormošová.

Za několik přestupků hrozí řidiči u správního orgánu pokuta do výše 50 tisíc a zákaz řízení až na dva roky. Škodu na vozidle odhadli na 40 tisíc a na středovém ostrůvku na dva tisíce.

Autor: