Opilý řidič zběsile ujížděl Hradcem, zastavil ho až náraz do policejního auta

  12:44
Až 120kilometrovou rychlostí ujížděl ulicemi Hradce Králové policistům řidič se zákazem řízení a pod vlivem alkoholu. Také jel v protisměru a předjížděl navzdory zákazům. Jednou policejní auto objel, při druhém manévru do služebního vozidla prudce narazil a havaroval. Nadýchal přes dvě promile.

„V sobotu pár minut před půlnocí si policejní hlídka všimla vozidla, které vyjíždělo z ulice Kydlinovská na hlavní komunikaci Antonína Dvořáka směrem k ulici Koutníkova bez rozsvícených předních světel. Hlídka jedoucí v tu dobu v protisměru se za autem otočila a dala mu prostřednictvím světelného a zvukového zařízení výzvu k zastavení,“ nastínila mluvčí policie královéhradecké krajské policie Iva Kormošová.

Následovala zběsilá honička ulicemi Hradce, kdy řidič ujížděl policistům rychlostí až 120 km/h, jel protisměrem i na červenou a předjížděl, kde je to zakázáno.

„Jednou dokonce policejní auto objel a při druhém pokusu objetí do služebního vozidla narazil. Vlivem střetu bylo auto odhozeno a následně narazilo do podezdívky chodníku. Naštěstí při nehodě nedošlo k žádnému zranění,“ uvedla Kormošová.

Byl opilý a měl zákaz řízení

Škoda na osobním vozidle byla odhadnuta na 30 tisíc, na policejním transportéru 120 tisíc a na podezdívce tisíc korun.

Policisté muže zadrželi a podrobili dechové zkoušce, která ukázala přes dvě promile alkoholu v dechu. Orientační test na drogy měl negativní.

„V evidencích policisté zjistili, že 26letý muž má od konce prosince 2022 uložen roční zákaz řízení všech motorových vozidel. Po vystřízlivění policisté muži sdělili podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: