Na Rychnovsku havarovala na sněhu sanita, zranili se dva pacienti

  14:42
Na silnici u obce Dobré na Rychnovsku havarovala ve čtvrtek ráno sanita, která převážela tři pacienty. Skončila převrácená na bok, pomáhat museli hasiči, podle kterých byla zasněžená silnice jen velmi těžko sjízdná.

Nehoda sanity u části obce Dobré - Hlinné na Rychnovsku. (7. 1. 2021) | foto: HZS KHK

K nehodě došlo po půl osmé ráno v části obce Hlinné. Podle informací hasičů, kteří na místo dorazili, byla silnice velmi těžko sjízdná, policisté pracují s vyšetřovací verzí, že bylo pod vrstvou sněhu náledí.

„Vozidlo převáželo tři pacienty, hasiči jej zajistili proti dalšímu pohybu a zabezpečili proti vzniku požáru. Posádka nebyla v havarovaném voze zaklíněna, ale i přesto jí museli hasiči s vyproštěním ven pomoci,“ uvedla mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová.

V péči zdravotnické záchranné služby skončily dvě osoby, které utrpěly lehká zranění, jako pohmožděniny. 

„Naše posádka ošetřila a odvezla dva zraněné k dalšímu pozorování, aby se vyšetřeními předešlo možnému vnitřnímu zranění. Dalšího pacienta odvezla rezervní sanita soukromého provozovatele dopravní zdravotnické služby,“ objasnil mluvčí záchranářů Ivo Novák.

„Zásah v těžko přístupném nebyl jednoduchý, navíc byla komunikace kvůli meteorologickým podmínkám velmi těžko sjízdná,“ dodala mluvčí hasičů.

„Okolnosti nehody jsou zatím v šetření, alkohol u řidiče byl negativní,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

Autor: