Doma si vyrobili pivenku, zmatená obsluha na Sněžce jim za ni dala pivo

  17:56
Neskutečnou drzost prokázalo několik turistů, kteří se v poštovně na Sněžce dožadovali nápoje zdarma po předložení lístku, takzvané pivenky. Poukaz na pivo a nealkoholický nápoj si vyrobili doma a na Sněžce ho orazili turistickým razítkem s motivem poštovny. Zmatená obsluha dvěma lidem nápoj vydala, než jí došlo, že žádnou podobnou poukázku na Sněžce nevydávají.

Poukázka na pivo, kterou podvodníci uplatnili v poštovně na Sněžce. | foto: Česká Poštovna Anežka

Dvojice využila chvíle, kdy bylo v České Poštovně Anežka na vrcholu Sněžky velké množství turistů a obsluha měla plné ruce práce. Navíc měli štěstí, že u pultu byly zrovna jen brigádnice, které poukázka zmátla natolik, že dvěma osobám nápoj vydaly.

„Holky měly trochu větší fofr. Ale nezdálo se jim to, a tak nám zavolaly, jestli takovou poukázku skutečně přijímáme,“ popisuje Dalibor Blaha, jehož rodina poštovnu provozuje osm let.

„Za tu dobu se nám nic takového nestalo. Podobnou akci jsme tu nikdy neměli, ani pro naše přátele. Vynalézavost šmejdů nezná hranic,“ říká Blaha.

Podvodníci pivenku opatřili datem platnosti a logem Knowbeer, které vzbuzuje dojem, že jde o systém poukázek podobně jako populární stravenky. Aby věrohodnost ještě více podpořili, otiskli na lístek razítko s motivem poštovny.

„To razítko je veřejně přístupné 24 hodin denně. Je v takové budce venku před poštovnou,“ dodává Blaha.

Autor: