Řadovku ve Dvoře Králové poškodil požár, v domě prohořely stropy

  10:14
Na okraji Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku v noci vyhořel jeden ze šesti řadových domů. Hasiči se o požáru dozvěděli, když už byly vidět v oknech plameny a ven se valil černý dým. Škoda je asi 1,5 milionu korun, příčinou se zabývají vyšetřovatelé hasičů.

Oznámení o požáru v královédvorské Seifertově ulici dostali hasiči v neděli krátce před 22:00. Vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

„Hasiči prováděli hasební zásah, zároveň odpojili dům od elektrické energie i plynu a silně zakouřené prostory odvětrávali,“ uvedla mluvčí hradeckých hasičů Martina Götzová.

Z jedné strany hořícího domu se nacházejí kanceláře, z druhé strany přiléhá obydlený dům. Jednotky prozkoumaly, zda se v zasaženém domě nebo okolních budovách někdo nenachází, ale prostory byly buď prázdné, nebo obyvatelé nebyli v ohrožení.

Hasiči lokalizovali požár těsně po 23:00, pak pokračovali v dohašování ohnisek a rozebírání hořlavého materiálu. Asi v 0:20 ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Do ranních hodin se pak na požářišti vystřídali na dohlídku dobrovolní hasiči. Při události se nikdo nezranil.

Příčinu vzniku požáru zjišťují nyní vyšetřovatelé. Škoda předběžně činí 1,5 milionu korun. Uchráněné hodnoty představují asi 6 milionů korun.

„V požárem zasaženém domě došlo k prohoření stropů, majiteli byla doporučena kontrola statikem,“ řekla mluvčí.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové a Jaroměř a dobrovolní hasiči z obcí Hajnice, Verdek, Žireč a Kuks. Družstvo ze stanice Trutnov drželo zálohu na královédvorské stanici pro případ jiné události.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: