Křížovky pro vězně ukrývaly pervitin, odesílateli hrozí pětiletý trest

  13:00
Až pět let za mřížemi hrozí osmatřicetiletému muži, který se pokusil do valdické věznice na Jičínsku propašovat drogy. Pervitin schoval do časopisu s křížovkami a poslal ho jednatřicetiletému vězni poštou.

Drogy byly ukryté pod vlepeným textem v časopisu s křížovkami. | foto: PČR

Zásilku muž poslal bez uvedení jména odesílatele. Mimo jiné obsahovala časopis s křížovkami. 

„Ty však nebyly jedinou zábavou, která měla vězni krátit dlouhou chvíli. Na straně číslo 21 byly vlepeny výstřižky textu, pod kterými měl odsouzený schované ‚překvapení‘ – necelých 50 mg pervitinu,“ popsala neobvyklou skrýš na drogy mluvčí jičínské policie Eliška Majerová. 

Zásilku při kontrole zajistila vězeňská služba a případ si převzala policie. Odesílateli hrozí  v případě prokázání viny až 5 let za mřížemi.

„Policejní komisař jičínského oddělení obecné kriminality podal v uplynulých dnech státnímu zástupci Okresního státního zastupitelství Jičín návrh na podání obžaloby proti 38letému muži, který je obviněný ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu,“ shrnula mluvčí policie.

Do valdické věznice, kde si tresty odpykávají odsouzení za ty nejvážnější zločiny, se jejich příbuzní či známí snaží propašovat drogy vynalézavými způsoby. Například letos v březnu policie zveřejnila zprávu, že ostraha odhalila pervitin a heroin ukrytý v psacích potřebách

Policisté loni v srpnu obvinili celkem 15 lidí, z toho sedm z řad odsouzených, kteří se podíleli na pašování drog do valdické věznice. Opiáty a léky se našly v obalech od fixů, ve speciálně upravených obálkách i ve spodním prádle návštěv.

Autor: