Kůň se proháněl po hlavní silnici u Hradce, srážku s náklaďákem nepřežil

  15:46
Nákladní auto srazilo na rušné silnici u Hradce Králové volně pobíhajícího koně. O den dříve již podobně zahynul poník s americkým klusákem u Vrchlabí, kteří se připletli do cesty autobusům a autu.

Kůň nepřežil střet s nákladním autem u Býště (17. února 2021). | foto: Policie ČR

Středeční nehoda s koněm se stala ve dvě hodiny ráno na silnici I/35 u Býště, na hlavním tahu od Holic na Hradec Králové.

„Podle prvotních informací kůň náhle vyběhl z pravého jízdního pruhu, kde se následně střetl s nákladním automobilem,“ uvedla mluvčí hradecké policie Lucie Konečná.

Policisté s řidičem nákladního auta provedli dechovou zkoušku, alkohol před jízdou nepil. Škoda se předběžně odhaduje na více než sto tisíc korun.

Řidič se nezranil, kůň nehodu nepřežil.

„Upozorňujeme, že zodpovědnost za zvíře má vždy majitel. Jeho povinností je zvíře řádně zabezpečit a zabránit jeho nekontrolovanému pobíhání po komunikaci podle paragrafu 60 zákona 361/2000 Sbírky o provozu na pozemních komunikacích,“ řekla mluvčí.

„V každém případě je majitel zvířete zcela zodpovědný za vše, co zvíře způsobí. Jde i o nedávný případ volně pobíhajícího stáda krav, které se dostalo do centra města, nebo koní, kteří vběhli na pozemní komunikaci pod kola vozidla. V případě psa útěkáře, který při svém výletu napadne člověka, se může jednat i o trestný čin,“ podotkla.

Minulou středu uteklo pět krav z parkoviště u koupaliště Flošna v Hradci Králové, když se splašily při překládce do nákladního auta. V pondělí brzy ráno se pak na silnici mezi Lánovem a Vrchlabím pohybovali kůň a poník. Jednoho srazil autobus, do něhož vzápětí narazilo osobní auto. Druhé zvíře srazil nejprve osobní vůz a pak i další autobus. Koně srážky nepřežili.

Autoři: ,