Muž narazil do stromu, vezl zavražděnou manželku. Sám při nehodě zemřel

  11:06
Neobvyklé vyústění má tragická nehoda, při níž se v pátek na Královéhradecku ve shořelém autě našla dvě těla. Policisté zjistili, že bouračku zavinil řidič, který už předtím ubodal manželku a vezl ji s sebou. Protože sám při havárii zemřel, policie patrně případ po prošetření odloží.

Nehoda auta u Roudnice na Královéhradecku (10. listopadu 2023) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Policisté zahájili trestní řízení pro zvlášť závažný zločin vražda a přečin poškození cizí věci.

„Ohledáním těl na místě policisté zjistili, že jedna osoba byla násilně usmrcena. Šetřením se prokázalo, že 38letý muž - řidič vozidla - usmrtil několika bodnořeznými ranami svou 37letou manželku, kterou naložil do auta, a poté s největší pravděpodobností úmyslně narazil do stromu, čímž došlo k požáru vozidla,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová a doplnila, že sám řidič při havárii zemřel.

Nehoda se stala v pátek 10. listopadu krátce po 14:30 na silnici mezi obcemi Roudnice a Homyle. Vozidlo vyjelo mimo vozovku a narazilo do vzrostlého stromu.

„Při příjezdu hasičů na místo události byl vrak auta v plamenech, na jejich likvidaci nasadili vysokotlaký proud vody. Po uhašení požáru objevili hasiči uvnitř vozu dvě osoby bez známek života,“ uvedla mluvčí hradeckých hasičů Martina Götzová.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové - Pražská a dobrovolná jednotka z Nechanic zabezpečovali místo události, dále provedli vyprošťovací práce a pomohli naložit auto na odtah. Provoz bylo možné obnovit až ve 22:00.

8. března 2023

Autor: