Cizinec řídil opilý, náraz do lampy odmrštil vůz do protijedoucího auta

  15:06
Dramatickou nehodu zachytila palubní kamera v jednom z aut v České Skalici na Náchodsku. Kopcem vzhůru se do náměstí blížil vůz značky Audi, jenže řidič vyjel na chodník a narazil do dopravní značky a bedny s posypem. Roztočený vůz vzápětí havaroval do protijedoucího auta. Řidič nadýchal přes 2 promile alkoholu.

Nehoda se stala v pondělí ráno krátce před šestou hodinou u Husova náměstí v České Skalici.

„Řidič vozu Audi na mokré vozovce projel levotočivou zatáčku, vjel na krajnici a na chodník. Poté narazil vozidlem do sloupu veřejného osvětlení, bedny na posyp a pak bylo vozidlo odmrštěno zpět na komunikaci, kdy pravou zadní částí narazilo do osobního automobilu Škoda,“ sdělila mluvčí náchodské policie Lucie Konečná.

Muž se při nehodě zranil, ze zdemolovaného auta jej vyprostili hasiči. Poté se o něj postarali zdravotničtí záchranáři. Dechová zkouška u cizince ukázala hodnotu více než 2 promile alkoholu.

Škoda se předběžně odhaduje na 115 tisíc korun. Poškozené osvětlení zabezpečili pracovníci technických služeb. Hasiči zajistili místo události a pomohli s naložením aut na odtah. Silnice byla načas neprůjezdná.

Okolnosti nehody dál vyšetřují náchodští dopravní policisté.

Autor: