Dvě auta u České Skalice skončila na střeše, sedm lidí se zranilo

  11:18
Dvě auta se srazila na hlavním tahu kolem České Skalice na Náchodsku. Obě posádky se zranily, záchranáři povolali i vrtulník. Podle policie byl na vině pravděpodobně mladý řidič, který autem škrtl o betonový obrubník podél vozovky. Kvůli tomu se pak dostal do protisměru.

Sedm lidí se zranilo při nehodě dvou vozů u České Skalice (1. 2. 2020). | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Vážná dopravní nehoda se stala kolem desáté hodiny dopoledne v sobotu na silnici I/33 poblíž autokempu na okraji České Skalice směrem na Náchod.

„Osmnáctiletý řidič osobního automobilu Renault Thalia z dosud nezjištěné příčiny nejprve najel na betonový obrubník na pravé straně vozovky a následně strhl řízení do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem VW Passat,“ popsala mluvčí hradecké policie Lucie Konečná.

Fotogalerie

Renault se po střetu převrátil na střechu a zůstal ležet ve vozovce, druhé auto skončilo po nárazu také na střeše v příkopu.

K nehodě vyjeli policisté, hasiči i zdravotníci. Spolujezdce z renaultu musel přepravit do hradecké fakultní nemocnice vrtulník, dva jeho další spolucestující a také čtyřčlennou osádku druhého vozu převezli zdravotníci k ošetření do náchodské nemocnice.

Dechová zkouška ukázala, že nikdo z řidičů nepil před jízdou alkohol. Předběžně vyčíslená škoda činí 120 tisíc korun. Okolnosti nehody se dosud vyšetřují.

Profesionální hasiči ze stanice v Jaroměři a dobrovolná českoskalická jednotka zabezpečili místo nehody. Silnice byla zavřená po dobu záchranných prací. Velitel zásahu přivolal na pomoc s úklidem vozovky a odstraněním následků nehody také silničáře. Poslední jednotka se vracela z místa události kolem 13. hodiny.

Autor: