Autobus vjel do protisměru a skončil ve stromech, zranili se řidič a dvě děti

  11:50,  aktualizováno  12:32
U Borohrádku na Rychnovsku dnes ráno čelně narazil linkový autobus do několika stromů a vyvrátil je. Jeho řidič před tím na silnici první třídy přejel do protisměru. Zranil se lehce on i dvě děti, které vezl. V okolí se jezdilo po objížďkách.

U Borohrádku narazil autobus do stromu. (24. ledna 2024) | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Nehoda se stala kolem 7:30 na rovném lesním úseku na silnici I/36 mezi Borohrádkem a Holicemi, jen několik stovek metrů od zástavby v Borohrádku.

„Řidič vyjel do protisměru, kde narazil do stromu. Příčinu zatím šetříme. Na autobusu je škoda milion korun, došlo ke zranění řidiče a jednoho dítěte. Alkohol jsme u řidiče nezjistili,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Mluvčí krajských zdravotnických záchranářů Ivo Novák sdělil, že zranění utrpělo i druhé dítě, které autobus vezl. „Jeden dospělý a dvě děti utrpěli lehká zranění. Po ošetření následoval transport na spádovou chirurgii,“ informoval. Jedno zraněné dítě si podle hasičů převzali jeho rodiče.

Hasiči pokáceli nalomené stromy. Na vytažení autobusu spolupracovali s vyprošťovací firmou. Zasahovala profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Borohrádku, na vyžádání přijeli i profesionální hasiči z Holic v Pardubickém kraji.

Kvůli nehodě byla silnice uzavřená, policie potvrdila volný průjezd kolem 12:30.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

V úterý po 4. hodině ráno se na stejné silnici I/36 u Borohrádku srazila i dvě osobní auta a kolem 5:30 havaroval na silnici II/317 u Borohrádku na mostě nákladní vůz naložený řepou. Proto včera ráno hasiči opakovaně na síti X varovali řidiče před namrzlou vozovkou. Popisovali, že kvůli bezpečnému pohybu hasičů museli silnici posypat pískem i zeminou. Podmínky u dnešní nehody autobusu komentovat odmítli.

31. ledna 2018

Autor: