Na Rychnovsku se střetl vlak s autem, tragickou nehodu nepřežili dva lidé

  18:18,  aktualizováno  22. května 9:26
Při dopravní nehodě auta s vlakem v Čermné nad Orlicí na Rychnovsku zemřeli v úterý dva lidé. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, doprava na trati mezi Čermnou a Borohrádkem byla přerušena několik hodin.

U Malé Čermné nad Orlicí auto narazilo do vlaku, posádka nepřežila. (21. května 2024) | foto: Hasiči Borohrádek

Nehoda se stala okolo 17:15. České dráhy přerušily provoz na železniční trati 026 v úseku Čermná nad Orlicí - Borohrádek.

„Naše posádky na místo přivolány byly, nicméně tam byl konstatován exitus, šlo o dvě osoby. Ve vlaku to bylo bez zranění,“ řekla k nehodě mluvčí krajských zdravotnických záchranářů Lucie Hanušová.

Příčinou a okolnostmi dopravní nehody se dosud zabývají policisté.

„U strojvedoucího byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. U zemřelého řidiče osobního vozidla byla nařízena soudní pitva,“ sdělila policejní mluvčí Karolína Macháčková.

Ve vlaku cestovalo kolem 40 lidí. Hasiči přistavili k soupravě žebříky a pomohli jim vystoupit, cestující dál pokračovali náhradním autobusem.

U nehody zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a také hasiči Správy železnic, dále dobrovolné jednotky z Borohrádku a Kostelce nad Orlicí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: , ,