Dvouletý chlapec se zavřel do boxu na balíky, hasiči museli dvířka vypáčit

  16:22
Malý hoch v Jičíně se ve čtvrtek zavřel v jednom ze samoobslužných boxů na balíky. Na pomoc mu přišli tamní profesionální hasiči, kteří dítě vyprostili. Přepravní společnost uvedla, že je to první incident takového typu a že zapracuje na větším zabezpečení boxů.

Stalo se to kolem 17:40 ve Foersterově ulici, kde stojí přízemní vietnamská samoobsluha, z boku zákazníkům slouží takzvaný parcelbox, kam přepravní firma vozí balíky.

„Zákaznice – matka malého dítěte – ve čtvrtek k večeru podávala zásilku přes PPL box. Jakmile se otevřela dvířka ve spodní části boxu pro vložení balíku k odeslání, do slotu si vlezlo její asi dvouleté dítě a zavřelo se v něm. Podle našich informací matka ihned volala hasiče,“ přiblížila manažerka komunikace PPL CZ Lenka Vitovská.

„Pomoc na místo dorazila velice rychle a celá záchranná akce trvala jen několik málo minut. Vypáčili jsme dvířka, malého bojovníka z boxu vysvobodili a poté jej předali v pořádku rodičům,“ popsala mluvčí krajských hasičů Zuzana Strouhalová. Na místě byla i hlídka městských strážníků.

Podle manažerky firma ještě ve čtvrtek s matkou dítěte telefonovala a ta potvrdila, že je dítě v pořádku.

„Jedná se o první incident takového typu, který jsme zaznamenali. Událost ukazuje, že taková situace bohužel může nastat, a to v případě, že jsou dvířka boxu otevřená. Ta se otevírají ve chvíli, kdy zákazník vyzvedává z daného slotu zásilku nebo do něj naopak zásilku pro její odeslání vkládá. Zabýváme se možnými bezpečnostními opatřeními, aby k podobným situacím v budoucnu nedocházelo,“ sdělila Lenka Vitovská.

Zařízení na jičínském předměstí pojme malé balíky 30×30×30 cm nebo střední balíky o rozměru 60×40×30 cm.

Autor: