Od smíchu k slzám. Svérázný letecký záchranář chystá autogramiádu v Hradci

  9:00
Drama, dojetí, smích, slzy i poučení. Autor bestsellerových knižních rozhovorů Martin Moravec a svérázný letecký záchranář Marek Dvořák přijedou představit do Hradce Králové novou knihu Mezi nebem a pacientem. Autogramiáda začne v neděli v 15 hodin v knihkupectví Luxor v OC Futurum.

Hosty pořadu Rozstřel jsou novinář Martin Moravec (na snímku) a záchranář a influencer Marek Dvořák. | foto: Radek Vebr, MAFRA

Při práci záchranáře, kdy se musí rozhodnout, vytěsnit emoce a někdy si sáhnout na dno, jde o sekundy. Marek Dvořák takové situace zažívá denně a v knize čtenáře vezme do světa, o němž snil už jako malý kluk.

„Knížka je ucelený přehled mých názorů a vysvětlení, proč svět takto vnímám. Z větší části se točí kolem toho, kolem čeho se točí celý můj život, a tím je urgentní medicína,“ říká Marek Dvořák.

Koktejl emocí

Pod novinkou je podepsán vedoucí Magazínu MF DNES Martin Moravec, jehož předchozí knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem, s pilotem Davidem Heclem či s vyšetřovatelem Josefem Marešem se staly bestsellery.

„Při psaní zatím žádné knížky jsem nezažil takový koktejl emocí. Promíchaly se ve mně snad všechny. Od smíchu k slzám. Od dojetí ke kroucení hlavou, že jsou některé věci vůbec možné. Kolikrát mi různé příběhy běhaly v hlavě ještě několik hodin poté, co jsem je slyšel,“ pokračuje Moravec.

„Lidé, kteří už to četli, říkají, že je chvílemi vtipná, chvílemi smutná, někdy si asi řeknou, že jsem magor. A tak to asi má být,“ dodává záchranář.

Autor: