Opilý mladistvý na parkovišti srazil autem chodkyni, ujet se mu nepovedlo

  12:06
Opilý mladík bez řidičáku i přes zákaz řízení sedl za volant a na parkovišti u obchodního centra v Náchodě několikrát boural. Při tom srazil a vážně zranil chodkyni, poté se pokusil od nehody ujet. Policisté mladistvému naměřili více jak 2,5 promile alkoholu v dechu. Protože mu ještě není 18 let, hrozí mu poloviční trest.

Opilý mladistvý boural v náchodském obchodním centru. (6. 6. 2023) | foto: PČR

K incidentu došlo v úterý v podvečer. „Mladík měl v prostoru parkoviště vozidlem Ford Galaxy narazit do kovového sloupku, poškodit skleněnou výplň výlohy obchodního domu a následně srazit chodkyni. Při pokusu o ujetí měl ještě narazit do zaparkovaného bílého vozidla a zůstat stát na travnaté ploše,“ popsala opilcovo počínání mluvčí náchodské policie Lucie Konečná.

Sedmapadesátiletou ženu s vážným zraněním záchranáři letecky transportovali do Fakultní nemocnice Hradce Králové.

Řidičák nemá, za volant nesedl poprvé

Policisté na místě zadrželi pomocí donucovacích prostředků mladistvého, kterého před nimi zastavil jejich kolega v době svého osobního volna. Dechová zkouška prokázala více než 2,5 promile alkoholu. Test na přítomnost návykových látek byl negativní.

„Mladík není držitelem řidičského oprávnění a má vysloven platný zákaz řízení do října letošního roku,“ upřesnila mluvčí policie.

V případě dospělé osoby hrozí za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí až pět let za mřížemi. Mladistvému hrozí trest poloviční. Veškeré okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Autor: