Na Sokolovsku se zřítila část budovy, sutiny prohledávali psi

  12:14,  aktualizováno  14:02
V Novém Sedle na Sokolovsku se zřítila část budovy bývalé restaurace, která právě prochází rekonstrukcí. Na místo přijeli kynologové, aby sutiny prohlédli.

„Komunikujeme s majitelem, který tvrdí, že v budově dnes nikdo neměl pracovat. Objekt je ale ve velmi špatném technickém stavu a není dostatečně zabezpečen proti vstupu, takže není vyloučeno, že se uvnitř může někdo nacházet, proto jsme povolali psy speciálně vycvičené pro vyhledávání osob v sutinách,“ vysvětlil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

První pes podle něj průzkumem celého prostoru neoznačil žádné místo, sutiny prohledala další přivolaná skupina, ani další pes neoznačil žádné místo, kde by mohla být zavalená osoba.

Fotogalerie

Zároveň je na místo povolána speciální technika ze záchranného útvaru ve Zbirohu včetně sacího bagru pro odstranění všech sutin.

„Budovu prohlédl přivolaný statik, který označil další nebezpečná místa a zároveň zakázal vstup do budovy. Hasiči tak provedou stabilizaci části budovy s použitím výdřevy. Teprve poté bude možné začít s odstraněním sutin,“ konstatoval Kasal.

Poškozena budova stojí u hlavní silnice ve městě. Provoz na místě události je částečně omezený. „V současné době je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Po dobu odklízení sutin pak bude ulice Sklářská uzavřena. Objízdná trasa povede ulicí Sadová,“ upřesnila krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Autor: