Zloději si nestačili svůj lup ani rozdělit, policisté je dopadli v lese

  16:52
Po bleskovém policejním zásahu skončila v cele trojice zlodějů. Soud je také obratem poslal do vazby. Za vykradenou lékárnu a další prohřešky jim teď hrozí až pět let vězení.

Na konci března se trojice mužů rozhodla vykrást lékárnu na Karlovarsku.

„Pachatelé měli po násilném vniknutí a následném prohledání prodejny odcizit nejen několik druhů léků, přípravků a vitamínů, ale také trezor s finanční hotovostí. Předběžná způsobená škoda byla odhadnuta na téměř 200 tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Eva Valtová.

Na případu pracovali karlovarští kriminalisté a ostrovští policisté. Pachatele zadrželi ještě v den krádeže.

„V lesním porostu vypátrali trojici mužů, kteří měli trezor hodit do vody a ve chvíli dopadení si právě rozdělovali svůj lup,“ uvedla mluvčí.

U sebe měli lékařské přípravky, které podléhají zvláštnímu oprávnění a další odcizené věci. Jednalo se o muže ve věku 30, 38 a 39 let, kteří nebyli pro policii žádnými nováčky.

„Již v minulosti měli být za majetkovou trestnou činnost odsouzeni,“ dodala Valtov.

Při vyšetřování navíc policisté zjistili, že osmatřicetiletý muž v nedávných dnech kradl hned dvakrát. V prvním případě vnikl do jednoho z karlovarských obchodů. Jeho majiteli tak způsobil škodu ve výši 150 tisíc korun na odcizeném a zničeném majetku.

Se svým o rok starším komplicem pak o několik dnů vykradli jednu vesnickou prodejnu, odkud sebrali alkohol, cigarety a peníze v hodnotě 50 tisíc korun.

Soudce okresního soudu v Karlových Varech nakonec poslal celou trojici mužů do vazební věznice. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let za způsobenou větší škodu.

Autor: