Postrach majitelů domů je ve vazbě, dovnitř lezl vždy přes plot a terasu

  16:12
Policisté dopadli zloděje, který od května vykrádal rodinné domy v Chebu. Neodradilo ho ani to, když ho při lupu dvakrát přistihli majitelé. Lapka skončil ve vazbě a hrozí mu až tři roky vězení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek

První dům si čtyřiatřicetiletý muž vyhlédl v polovině května. Tehdy přelezl plot a dovnitř se dostal přes terasu. Pak už bral vše, co mu přišlo pod ruku.

„Dům prohledal a poté odcizil finanční hotovost, peněženku s osobními doklady, šperky, hodinky či elektroniku a z místa utekl. Majiteli způsobil škodu téměř 30 tisíc,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Pak už měl zloděj smůlu, protože dvakrát narazil na majitele domů. Ale ani tím se nenechal odradit. Na začátku června v poledne opět přelezl plot a vkradl se do dalšího domu. V obývacím pokoji ho ale překvapila sedmašedesátiletá majitelka. „Té se zalekl a beze slova okamžitě utekl,“ řekl Kopřiva.

Jen o půl hodiny později už šel lapka vykrádat další rodinný dům. A opět stejnou cestou, přes plot a přes terasu. Jenže i tady narazil na majitele. Ten na něj spustil, co dělá uvnitř, a zloděj s chladnou hlavou odvětil, že nic. Na výzvu, aby hned odešel, zareagoval útěkem.

Nenechavec ale zřejmě nepočítal s tím, že ho natočí kamera před domem. A tak policisté věděli, že mají hledat muže v červeném triku a kraťasech, který si ani nezakrýval tvář. V krátké době ho dopadli a obvinili.

„Muž skončil ve vazbě a v případě prokázání viny mu hrozí až tříleté vězení, neboť se krádeže dopustil opakovaně,“ doplnil k případu mluvčí.

Autor: