Rodiče nechali tříletého chlapce zamčeného jen se psem a bez jídla

  15:58
Plačícího tříletého chlapce v zuboženém stavu zamčeného jen se psem našla policie v bytě na Sokolovsku. Upozornili na to všímaví sousedé, kteří několik hodin slyšeli z bytu dětský nářek a psí štěkot. Chlapec u sebe neměl jídlo a ani nemohl na toaletu.

„Policisté se opakovaně snažili sehnat rodiče dítěte, ale marně. Proto vstoupili do bytu, kde nalezli v dětském pokoji značně zanedbaného chlapce s hematomy po celém těle. Přivolali zdravotnickou záchrannou službou, která jej pak převezla do nemocnice k podrobnějšímu vyšetření,“ informovala krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Kde rodiče tak dlouho byli, policie neuvedla. Chlapec později z nemocnice putoval do náhradní pěstounské péče.

Událost se stala v polovině srpna v Rotavě. Jak ale kriminalisté zjistili, nebylo to poprvé, co rodiče nechali chlapce doma samotného.

„Obvinění nejméně od října roku 2016 až do poloviny srpna letošního roku úmyslně neposkytovali nezletilému tříletému synovi vhodné podmínky k životu a adekvátní péči. Chlapce úmyslně izolovali od okolí, bez možnosti stýkat se s rodinou nebo vycházet ven. Dále ho úmyslně nechávali samotného v uzamčeném pokoji bez jídla nebo možnosti jít na toaletu. Byt navíc opakovaně opouštěli a nechávali ho v něm bez dozoru pouze se psem,“ popsala situaci Krejčí.

Sokolovští kriminalisté nyní dvaatřicetiletou matku a o dva roky mladšího otce obvinili z týrání svěřené osoby a z ohrožování výchovy dítěte. Ve vězení za to mohou skončit až na pět let.

Autor: