Zastavování uprostřed křižovatky je minulostí, školáky ochrání zábrany

  9:38
Vjezd do areálu základní školy v karlovarských Tuhnicích je bezpečnější. Přilehlá křižovatka nebyla dost přehledná pro děti, které chodily do školy a ze školy. Na začátku června proto v křižovatce přibyly speciální sloupky, díky nimž už nikdo nezastaví ani nezaparkuje, kde nemá.

Upravený prostor před areálem základní školy v karlovarských Tuhnicích. | foto:  Magistrát města Karlovy Vary

„K opatřením v místě vjezdu do areálu školy a v přilehlé křižovatce ulic Šumavská a Moskevská jsme přistoupili na základě četných podnětů rodičů, jejichž děti tuto školu navštěvují, a také podnětů místních obyvatel. Před začátkem vyučování a po jeho skončení zde docházelo ke značně nebezpečným situacím,” sdělil radní pro dopravu Martin Dušek.

Podle něj byla křižovatka upravená po konzultacích s městskou policií, dopravním inspektorátem a vedením školy.

Přes spousty negativních stížností rodičů na přehlednost křižovatky se však někteří před školou sami nechovali podle pravidel.

„Rodiče, kteří přiváželi děti do školy, nerespektovali dopravní značení, zastavovali nebo parkovali v křižovatce, často i v několika řadách, při výjezdu a otáčení ohrožovali děti i další osoby přicházející do areálu,“ poznamenal Dušek.

Karlovarský magistrát předpokládá, že zabezpečení křižovatky vyřeší negativní ohlasy rodičů, a především bezpečnost dětí před školou a v neposlední řadě plynulé přecházení k nedaleké zastávce MHD.