V nové hale Witte najde práci až 350 lidí, šanci dostanou i starší 55 let

  15:06
Výroba zámkových systémů pro klíčového zákazníka, německou automobilku BMW, bude první, která oživí nově vznikající halu společnosti Witte Automotive v Ostrově na Karlovarsku. Podle jejího jednatele Michala Hornáka jde o nový projekt automobilky, který má být odpovědí na čínskou konkurenci.

Druhá hala v jižní průmyslové zóně Ostrova je podle Hornáka potvrzením záměru společnosti udržet v regionu značku Witte. „Nový výrobní závod poskytne potřebnou plochu pro plánované projekty našich zákazníků a výrazně zlepší nejen naši schopnost automatizace a digitalizace, ale i zázemí pro zaměstnance,“ řekl jednatel. Vedle zmiňované bavorské automobilky budou v nové hale pracovníci společnosti dělat i na projektech pro Audi či Jaguar.

Třetí výrobní závod Witte Automotive v České republice (po Nejdku a Ostrovu I) nabídne 250 až 350 pracovních pozic. „Hlavním cílem firmy je reorganizace ploch mezi novým závodem a tím původním v Nejdku. Tam současně rozšiřujeme Centrum náhradních dílů,“ konstatoval Hornák.

Rozšířením centra o dalších 50 míst podle něj umožní společnosti lépe zaměstnávat lidi s pracovním omezením pro směnný provoz a v kategorii 55 let a výše. „To vnímáme jako velmi důležitý sociální faktor pro karlovarský region,“ podotkl jednatel.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Nová hala roste v Panattoni Parku Ostrov South v těsném sousedství dalšího výrobního závodu Witte Automotive. „Jde o další z řady projektů podporujících ekonomickou transformaci Karlovarského kraje. Witte je navíc v lokalitě považována za dobrého zaměstnavatele,“ zdůraznila za společnost Panattoni, která halu staví, ředitelka výzkumu a vývoje Klára Sobotková.

Provoz s důrazem na udržitelnost

Nový výrobní závod bude stát na 27 tisících metrech čtverečních. Panattoni má v této lokalitě ještě další pozemky, které je možné zastavět. „Jednáme s dalším zájemcem, který by zde chtěl postavit rovněž výrobní závod,“ uvedla Sobotková.

Hala bude splňovat nejpřísnější kritéria udržitelnosti. „Bude aspirovat na jedno z nejvyšších hodnocení v rámci certifikace udržitelnosti Breeam New Construction, a to na úrovni Excellent,“ potvrdila Sobotková.

Průmyslové haly rychle přibývají, pro některé firmy ale chybějí odborníci

V praxi to podle ní bude znamenat využití alternativních zdrojů energií, jako jsou tepelná čerpadla, fotovoltaické panely či rekuperace tepla. „Součástí projektu jsou i nabíječky pro elektromobily a systém využití dešťové vody,“ doplnila ředitelka.

Společnost Witte Automotive působí na českém trhu už od roku 1992, kdy otevřela závod v Nejdku. O 14 let později už měla k dispozici závody dva, a to v Nejdku a Ostrově. Nyní začíná výstavba třetího. Vedle toho má firma ještě vývojové kanceláře v Plzni a Praze. V celé České republice tak pro ni pracují více než dva tisíce lidí. V Karlovarském kraji je druhým nejsilnějším zaměstnavatelem.