Fakulta školáky naučí, jak správně ekonomicky přemýšlet už od útlého věku

  16:16
Jak se tvoří ceny služeb či výrobků nebo jaký vliv má reklama na nakupování. I takovými tématy se bude zabývat letní škola, kterou na prázdniny připravuje Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Chebu. Určená je žákům základních škol a studentům nižších ročníků víceletých gymnázií ve věku 7 až 15 let.

V letní škole pořádané ekonomickou fakultou se mohou učit finanční gramotnosti školáci už od sedmi let. | foto:  Milan Bureš, MAFRA

Během týdne si účastníci prázdninové letní školy rovněž vyzkouší, jak vypadá studium na ekonomické fakultě. Každý z pěti dnů představuje jeden ročník školy, v poslední den pak své snažení zakončí slavnostní promocí, při které obdrží certifikát o úspěšném absolvování.

Dětem, které organizátoři rozdělí do skupin podle věku, škola předestře spoustu zajímavých poznatků z ekonomie a mnoha dalších disciplín.

Jak hospodařit s kapesným

Účastníci se dozvědí zajímavosti z oblastí, s nimiž se setkávají v každodenním životě, aniž by si tuto skutečnost uvědomovali. Letní škola jim pomůže tato témata víc pochopit a prozkoumat.

V době od 8 do 16 hodin se budou zabývat například reklamou, značkami produktů či firem, strategií tvorby cen nebo rozdělením zákazníků.

Získané znalosti a dovednosti si vyzkoušejí hravou formou během workshopů, při diskuzích, přednáškách či tematických hrách včetně aktivit ve venkovním prostředí. Nebude chybět ani zajímavá exkurze.

Po absolvování letní školy účastníci dokážou třeba posoudit vliv reklamy na nakupování a na vynakládání peněz, například z kapesného. Škola je v termínu od 10. do 14. července, přihlásit se je možné do konce června.

4. května 2023