Recidivista mířil plynovkou na lidi v restauraci, pak střílel v parku

  11:46
Soudce poslal do vazby nebezpečného muže, který v Sokolově v opilosti ohrožoval lidi kolem sebe plynovou pistolí i nožem. Zbraní mířil na hosty restaurace, servírku i kuchaře, později z ní střílel v parku.
Plynová pistole.

(ilustrační snímek) | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Poprvé tropil dvaačtyřicetiletý muž výtržnosti v únoru v sokolovské restauraci, kdy namířil pistoli na servírku nejprve z větší vzdálenosti, ale pak ji ženě přiložil na spánek.

„Žena ho prosila, aby svého jednání zanechal a pistoli schoval. To udělal, ale jen na chvilku. Po pár minutách už opět mířil na další lidi, tentokrát hosty, kteří byli zrovna v kuřáckém prostoru. Pak odešel do kuchyně, kde opět vyhrožoval s pistolí v ruce dalšímu zaměstnanci,“ popsala krajská policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Proč muž na lidi kolem sebe mířil zbraní, policie neuvedla. Podle výpovědí svědků se to ale stalo zničehonic.

Hostům i personálu se podařilo muže vykázat z restaurace ven, kde ho už zpacifikovala přivolaná policejní hlídka. Ta dala výtržníkovi dýchnout a test ukázal bezmála dvě promile alkoholu.

Netrvalo dlouho a ozbrojený muž opět řádil tentokrát v jedné ze sokolovských ulic a pak i v parku.

„Viditelně tam manipuloval s plynovou pistolí. V parku pak dvakrát vystřelil. Jednou směrem k zemi a podruhé do vzduchu,“ uvedla mluvčí.

Naposledy se muž výtržnosti dopustil v úterý před jednou ze sokolovských kaváren. Napadl člověka, který zrovna vcházel dovnitř.

„Poškozeného udeřil pěstí a zničil mu dioptrické brýle. Způsobil tak škodu přes tisíc korun. Po napadení přišel na místo provozovatel kavárny, který chtěl násilníka vykázat. V tom momentu vytáhl obviněný bodnou zbraň a tou provozovateli vyhrožoval,“ řekla Podlahová.

Kriminalisté nyní muže opakovaně trestaného za výtržnictví obvinili z nebezpečného vyhrožování a opět z výtržnictví. Stíhaný muž je ve vazbě, hrozí mu až tři roky vězení.

Autor: