Opilý cizinec si v Karlových Varech zavolal záchranáře, pak je napadl

  15:18
Posádku záchranářů napadl v Karlových Varech opilý cizinec, který si předtím zdravotníky sám zavolal. Nelíbilo se mu, že ho chtějí odvézt do nemocnice. Záchranářům také vyhrožoval zbraní, kterou měl doma a pro niž si chtěl dojít.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Incident se odehrál minulou sobotu večer na karlovarském Mattoniho nábřeží. Pětatřicetiletý řidič zavolal na tísňovou linku s tím, že se necítí dobře.

„Po příjezdu záchranářů muž nesouhlasil s převozem do nemocnice, osádku začít slovně urážet a následně ji i fyzicky napadl. Přitom vyhrožoval, že má doma zbraň a použije ji,“ uvedla krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Podle informací iDNES.cz útočník jednoho ze záchranářů praštil pěstí do žeber, druhého pak do zátylku.

„Jeden měl pohmožděný hrudník a druhý krk, takže se jednalo o lehčí zranění,“ informoval mluvčí karlovarské krajské záchranky Radek Hes.

Záchranáře ošetřili v nemocnici, udělali jim rentgen a potom se oba vrátili do práce.

Násilníka mezitím policisté odvedli do jeho bytu, který se nachází nedaleko místa útoku, kde jim dobrovolně vydal plynovou pistoli.

„Policisté muže zadrželi a eskortovali do policejní cely. Provedená orientační dechová zkouška u agresora prokázala 2,31 promile alkoholu,“ řekla Valtová.

Karlovarští kriminalisté nyní cizince podezírají z nebezpečného vyhrožování a ublížení na zdraví. Může za to skončit až na pět let ve vězení.

Autor: